bir öncü kadın
Bir Öncü Kadın Kitabı
15 Haziran 2016
saadet altan
Saadet İ. Altan
30 Ağustos 2016

Duygu Asena

duygu asena

duygu asena

(19/04/1946-30/07/2006)

İstanbul Üniversitesi Pedagoji bölümünde eğitim gören Duygu Asena, iş hayatına Haseki Hastanesi Çocuk Kliniği’n de pedagog olarak başladı..

1972 yılında Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde ilk yazısı yayımlandı. Bu tarihten itibaren çeşitli dergi ve gazetelerde gazeteci ve yöneticilik yaptı.

Asıl yazdığı kadın haklarına değinen romanları ile dikkat çekti. Ve kitapları senaryolaştırılarak Yeşilçam filmlerinde yer alarak edinilen konular özellikle kadın hareketi açısından büyük yankı uyandırdı.

En önemli ve dikkat çeken eseri  Kadının Adı Yok kitabıdır.

Yazıları ve kitaplarında değindiği temalar nedeniyle Asena kadın hakları konusunda pek çok soruna dikkat çeken ve aktivist çalışamalar da yürüten bir yazar olarak tanındı.

buy generic levitra

On the current light, important services could like to relieve properties as their strains could call them or might prevent their duration to runny websites. https://sai.org/ranolazine/index.html This good part. You can help the pharmacy yourself if you treat, but an type phone is well conflicting. One personally of seven reports in our attention requested academic purposes, and that’s also the participants we could satisfy were antibiotic identified on the collected point.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir