adem havva
Adem’in İlk Eşi Havva mı? Hayır…
4 Mart 2016
şiiddete çözüm
Şiddete Çözüm
4 Mart 2016

Ben Kadınım

ben kadınım

ben kadınım

2014 yılında, kadına dair, sosyal sorumluluk paylaşımlarımı sosyal medyada yapıyordum. Artık, tam anlamıyla bir sosyal sorumluluk platformu olarak benkadinim.com dayım. Seninle, kadının özgür ve eşit birey yönünü paylaşacağım. Eğilimlerimiz farklı olsa da eşitiz biz. Hayallerimiz, yaşam tarzlarımız, kıyafetlerimiz farklı olsa da, kadınız biz. Beni takip edenler; İster kadın olun, ister erkek. İster yetişme çağında olun, ister olgunluk. Paylaşımlarım hepimiz için.

Ben kadınım. Tek istediğim yaşadığımız evreni aramızda adil bölüşmek.

Bırak istiyorsam süsleneyim. Bırak gece üçte ben de arkamdan geleni düşünmeden dışarıda olayım. Gündüz veya gece, yolda, otobüste, sokakta, asansörde, kuytu köşede yalnızken bırak artık korkmayayım.

Hayallerim var benim. Türlü projelerim. Bana, ‘Kadınsın yapamazsın!’ deme. Bırak düşüncelerimle uçayım. Kırmızı ayakkabımla koşayım. Kırmızı rujumla gezeyim. Gönlümce seveyim, sevilmenin zevkini yaşayayım. Çok güldüğümde neşe dolsun senin de yüreğin. Bırak istediğim gibi okuyayım. Bırak sevdiğimle, hazır hissettiğimde evleneyim. Bırak çocuk doğurayım. Bırak istemezsem doğurmayayım. Bırak çocuğumu istersem sadece ben yetiştireyim. Bırak istemezsem hiç evlenmeyeyim. Bırak hiçbir erkeğe gönül bağlamayayım. Bırak bir erkeğin aşkından coşayım. Üstümdeki tüm tavanları kaldır at. Bırak, yükseleyim. Üreteyim. Keşfedeyim. İcat edeyim.

Beni bana bırak. Kendim olayım. Bayan deme bana. Ben Kadınım.

Seninle, kadının eşit birey haklarını paylaşacağım. Yazarlarımız yeri gelecek yaşanmış hikâyeleriyle buluşacak seninle. Kadının bireysel gelişimi ile ilgili ne tür etkinlik varsa, seni hepsinden haberdar edeceğim. Kadının bireysel hakları ve gelişimi için ne tür yayınlar varsa sana hepsiyle ilgili bilgi vereceğim. Öncü kadın portrelerine bakacağız beraber. Bilim insanı, hukuk insanı, edebiyat insanı hepsiyle seni tanıştıracağım. Kadına yönelik farklı sosyal sorumluluk projelerinden haberdar edeceğim.

İçim içime sığmıyor benim. Hep çalışmak

buy cheap kamagra online

, üretmek, seninle her şeyi paylaşmak istiyorum. ‘Var’ etmek benim diğer adım. Çünkü, Ben Kadınım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir